Gouache/akvarell av Georges Braque. Sign 1958. 11x16 cm. I katalogen från 1958 över Braques samtliga grafiska verk bidrog René Char med fem dikter för att hedra Braque. Prov. Inköpt tidigt 70-tal i Lyon av svensk konstsamlare.

Objektnummer 38469
Konstnär Georges Braque
Utrop 25 000 SEK
Nuvarande budnivå 28 000 SEK
Högsta bud Kund # 1510
Budet lades 2020-10-24 18:32:29
Objektet stänger 2020-12-03 19:40:00