swedish english
« Föregående   12   Nästa »      Sida 2 av 2
Nr
36598
Konstnär
Xavier Degans
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
02 Sep kl 19:35
Beskrivning
Färglito av Xavier Degans. Sign. EA. 40x48 cm. Ej ram.

Nr
36599
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:00
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. 150 ex. 53x44 cm. Ej ram.

Nr
36600
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:05
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. L ex. 57x38 cm. Ej ram.

Nr
36601
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:10
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. epreuve d´artiste. 42x52 cm. Ej ram.

Nr
36602
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:15
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. 125 ex. 45x52 cm. Ej ram.

Nr
36603
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
250 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:20
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. 125 ex. 54x41 cm. Ej ram.

Nr
36604
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:25
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. L ex. 50x37 cm. Ej ram.

Nr
36605
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
250 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:30
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. L ex. 56x40 cm. Ej ram.

Nr
36606
Konstnär
Louis Toffoli
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Sep kl 19:35
Beskrivning
Färglito av Louis Toffoli. Sign. Ea. 55x45 cm. Ej ram.

Nr
36607
Konstnär
Lars Österlin
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:00
Beskrivning
Färgserigrafi av Lars Österlin. Sign. 200ex. 100x92 cm. Ej ram.

Nr
36608
Konstnär
Olle Leksell
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:05
Beskrivning
" Ögonkakao " Affisch av Olle Leksell, Sign. För Design Form Center. 100x70 cm. Ej ram.

Nr
36609
Konstnär
Curt Fors
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:10
Beskrivning
Färgserigrafi av Curt Fors. Sign. 50 ex. 75x89 cm. Ej ram.

Nr
36610
Konstnär
Curt Fors
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:15
Beskrivning
Färgserigrafi av Curt Fors. Sign. Epreuve. 75x89 cm. Ej ram.

Nr
36611
Konstnär
Hasse Hasselgren
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:20
Beskrivning
Färglito av Hasse Hasselgren. Sign. 110ex. Sign. 96. Pappersformat 40x30 cm.

Nr
36612
Konstnär
Veikko Aaltona
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:25
Beskrivning
Olja på duk av Veikko Aaltona. Sign. 53x45 cm.

Nr
36613
Konstnär
Einar Göransson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:30
Beskrivning
Barkskeppet Robert Scrafton av Malmö. Olja på duk av Einar Göransson. Sign. 60x77 cm.

Nr
36614
Konstnär
Helge Cardell
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Sep kl 19:35
Beskrivning
Olja på duk av Helge Cardell. Sign. 40x97 cm.

Nr
36615
Konstnär
Hellström/Nissen
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:00
Beskrivning
Olja på duk av Folke Hellström. Sign. 40x75 cm. 2 oljor av Valdemar Nissen. Sign. 46x58 resp. 60x42 cm.

Nr
36616
Konstnär
E Almqvist/C Locher
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:05
Beskrivning
Litografi av Ester Almqvist. Sign. 20 ex. 25x34 cm. Etsning av Carl Locher. Sign. i plåten 1898. 13,5x20 cm. Gulnad.

Nr
36617
Konstnär
Lennart Rosensohn
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:10
Beskrivning
Färglito av Lennart Rosensohn. Sign. 90 ex. 15x20 cm. Otydlig sign. färglito medföljer

Nr
36618
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:15
Beskrivning
Computer ink plot av Beck&jung. Sign. 275 ex. 1985. 24x34 cm. Ej ram.

Nr
36619
Konstnär
Thomas Gathman
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:20
Beskrivning
Mixed media av Thomas Gathman. sitg 1988. 57x76 cm.

Nr
36620
Konstnär
Brita af Klercker
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:25
Beskrivning
" Sommarferie " Färglito av Brita af Klercker. Sign. 250 ex.39x54 cm.

Nr
36621
Konstnär
Bertil Mauritzson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
05 Sep kl 19:30
Beskrivning
Kopparstick av Bertil Mauritzson. Sign. 240 ex. 23x19 cm. Glaset saknas.

Nr
36622
Konstnär
Joan Miro
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:00
Beskrivning
Originalaffisch av Joan Miro. Malmö Konsthall 1993-1994. 100x70 cm. Ref. Tryding nr 76.

Nr
36623
Konstnär
Joan Miro
Utrop
400 SEK
Budnivå
400 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:05
Beskrivning
Amnesty International. Org. affisch av Joan Miro 1976-77. 3000 ex. 90x61 cm. Ref Trydning nr 109. Ej ram.

Nr
36624
Konstnär
Joan Miro
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:10
Beskrivning

Nr
36625
Konstnär
Joan Miro
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:15
Beskrivning
Kristianstad Museum. Org. affsich av av Joan Miro 1973. 900 ex. 70x51 cm. Ref Tryding nr 76. Ej ram.

Nr
36626
Konstnär
Pablo Picasso ( Efter )
Utrop
300 SEK
Budnivå
300 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:20
Beskrivning
Grand maitres estampes et dessins. Färgaffisch 1971 med motiv av Pablo Picasso utgiven av Spadem. Sign. i trycket. 66x50 cm. Ej ram.

Nr
36627
Konstnär
Marc Chagall
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:25
Beskrivning
Landskrona Konsthall. Färgaffisch Marc Chagall. 70x50 cm. Ej ram.

Nr
36628
Konstnär
Georges Braque
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:30
Beskrivning
" Dernieres Message " Färgaffisch Georges Braque. Galerie Maeght- Arte Paris. 71x42,5 cm. Liten kantreva. Ej ram.

Nr
36629
Konstnär
C Terechkovitch
Utrop
150 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:35
Beskrivning
Musée Galliera. Färgaffisch C Terechkovitch.1970. 74x53,5 cm. Tryckt hos Mourlot. Ej ram.

Nr
36630
Konstnär
Lars Bo
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
09 Sep kl 19:40
Beskrivning
" Galerie des Peintres Gravures" Färgaffisch Lars Bo 1968. Sign. och dedicerad. 63,5x49 cm. Imp. René Guillard-Cachan. Ej ram.

Hjälp

Hur registrerar jag mig?

Hur gör jag för att lägga ett bud?

Hur hanteras mitt bud?

Hur följer jag med i budgivningen?

Hur vet jag att jag har blivit överbjuden?

Hur vet jag att jag har vunnit en budgivning?

Hur betalar jag?

Hur ser jag vad ett objekt såldes för?

Vad menas med "höjningstakt"?

Vad menas med "Budnivå"/"Nuvarande budnivå"?

Hur länge är ett objekt öppet för budgivning?

Kan jag titta närmare på Internetauktionens objekt?

Jag har glömt mitt kundnummer/lösenord!

Vilka avgifter tillkommer?

Hur registrerar jag mig?

Tillbaka till topp

I undantagsfall kan budgivning även ske via telefon 040-301119. Detta sker enligt särskild överenskommelse. Efter budläggning bör man alltid kontrollera vem som har högsta budet genom att titta på textraden "Högsta bud hos kund #", som Ni hittar på den detaljerade sidan för objektet (samma sida Ni lade Ert bud ifrån).

Tillbaka till topp

Hur hanteras mitt bud?

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Hur betalar jag?

Inköpta objekt kan betalas via bankgiro eller med kort ( Visa och Mastercard) vid avhämtning. Vi tar ej kontanter.

Tillbaka till topp

Efter utgång ligger sålda objekt kvar överst i objektlistan till slutprisåskådning i 24 timmar.

Tillbaka till topp

Vad menas med "höjningstakt"?

Intervall Höjning
100 - 1.000 50 kr
1.000 - 3.000 100 kr
3.000 - 10.000 200 kr
10.000 - 20.000 500 kr
20.000 - 50.000 1.000 kr
50.000 - 100.000 2.000 kr
100.000 - 200.000 5.000 kr
200.000 - 2 000.000 10.000 kr

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Vilka avgifter tillkommer?

På klubbat pris tillkommer 25 % samt 40 kr i slagavgift. Vid betalning med utländskt kort eller kort klassat som kreditkort, tillkommer en avgift om 1,5 % av totalsumman.

Tillbaka till topp