swedish english
« Föregående   1234   Nästa »      Sida 3 av 4
Nr
34968
Konstnär
Tonie Roos
Utrop
5000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
17 Aug kl 20:20
Beskrivning
Olja på duk av Tonie Roos. Sign. 121x121 cm.

Nr
34969
Konstnär
Parti konst
Utrop
300 SEK
Budnivå
300 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
17 Aug kl 20:25
Beskrivning
Färglito av Hasse Andersson, Lars Sjöström, Lars Hansson, Li Hertzman-Ericson, Björn Wiinblad. Alla sign och numr utom Björn Wiinblad som är sign i trycket. Största formatet. 55x63 cm.

Nr
34970
Konstnär
Kristin Dorfhuber
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
17 Aug kl 20:30
Beskrivning
" Tango " Akryl på duk av Kristin Dorfhuber. Sign. 30x30 cm.

Nr
34971
Konstnär
Einar Nettelbladh
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:00
Beskrivning
Gouache av Einar Nettelbladh. Sign. 29x33 cm.

Nr
34972
Konstnär
Gerhard Karlmark
Utrop
150 SEK
Budnivå
150 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:05
Beskrivning
Olja på pannå av Gerhard Karlmark. Sign. 32x53 cm.

Nr
34973
Konstnär
Jordi Arkö
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:10
Beskrivning
Färglito av Jordi Arkö. Sign. 250 ex. 18x18 cm.

Nr
34974
Konstnär
Gottfrid Olsson
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:15
Beskrivning
" Solva, Italien ". Olja på pannå av Gottfrid Olsson. Sign. 37x45 cm.

Nr
34975
Konstnär
Tor Norling
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:20
Beskrivning
2 akvareller av Tor Norling. Sign-44. 36x28 cm.

Nr
34976
Konstnär
Parti konst
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:25
Beskrivning
En målad trärelief. Sign. 1 Tygtavla. 3 Reproduktioner.

Nr
34977
Konstnär
O Hallen/M Cronberg
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:30
Beskrivning
Olja på duk av O Hallen, Marianne Cronborg. Sign. största formatet 60x68 cm.

Nr
34978
Konstnär
G Isaksson/S Bengtsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:35
Beskrivning
Olja på duk av Gideon Isaksson. Sign. 27x65 cm.. Olja på duk av Sigfrid Bengtsson. Sign. 43x48 cm.

Nr
34979
Konstnär
Parti konst
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:40
Beskrivning
Akvarell Bruno Fagerlund, 2 träsnitt Emland. ( en med fläck ) Teckning Sixten Hansson ?. Samtliga sign. Största formatet 50x15 cm.

Nr
34980
Konstnär
Parti konst
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:45
Beskrivning
Litografier av K Lock-Hult, Max Gregor Karlsson, S Bengtsson. Etsningar av Jan Lundberg, Ecke Herneus. Samtliga sign. 4 numr. och en betecknad provtryck. Största formatet 29x40 cm.

Nr
34981
Konstnär
Anita Nilsson
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:50
Beskrivning
Blandteknik av Anita Nilsson. Sign 1968. 45x52 cm.

Nr
34982
Konstnär
Kristina Sundqvist
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 19:55
Beskrivning
Olja på duk av Kristina Sundqvist. Sign. 46x38 cm.

Nr
34983
Konstnär
Uno Svensson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:00
Beskrivning
Färglito av Uno Svensson. Sign. 90 ex. 50x34 cm.

Nr
34984
Konstnär
Gustav Arne
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:05
Beskrivning
Färglito av Gustav Arne. Sign. 42x49 cm.

Nr
34985
Konstnär
Gustav Rudberg
Utrop
100 SEK
Budnivå
150 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:10
Beskrivning
Färglito av Gustav Rudberg. Sign. 360 ex. 35x43 cm.

Nr
34986
Konstnär
Arne Aspelin
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:15
Beskrivning
Olja på pannå av Arne Aspelin. Sign. 31x40 cm.

Nr
34987
Konstnär
Einar Emland
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:20
Beskrivning
Olja på duk av Einar Emland. Sign. 40x50 cm.

Nr
34988
Konstnär
Eva Jacobsson
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:25
Beskrivning
Olja på duk av Eva Jacobsson. Sign. 79x60 cm.

Nr
34989
Konstnär
Åke Corshammar
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
18 Aug kl 20:30
Beskrivning
Olja på duk av Åke Corshammar. Sign. 61x58 cm.

Nr
34990
Konstnär
Otydlig signatur
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:00
Beskrivning
Landskap. Olja på duk. Otydligt signatur. 22x27 cm. Osign. olja betecknad a tergo :Abisko, Lappland. polarull. 18x 22 cm.

Nr
34991
Konstnär
Evert Färhm
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:05
Beskrivning
Olja på pannå av Evert Färhm. Sign. 32x40 cm.

Nr
34992
Konstnär
Anders A Jönsson
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:10
Beskrivning
Olja på duk av Anders A Jönsson. Sign. 32x54 cm.

Nr
34993
Konstnär
IHW
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:15
Beskrivning
Olja på duk. Sign IHW. 32x45 cm.

Nr
34994
Konstnär
Åke Arenhill
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:20
Beskrivning
Offsetlito av Åke Arenhill. Sign. 400ex. 34x45 cm.

Nr
34995
Konstnär
Jultallrikar
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:25
Beskrivning
10 st jultallrikar Bing & Gröndahl. År 1980 - 1989. Felfria.

Nr
34996
Konstnär
Jultallrikar
Utrop
550 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:30
Beskrivning
11st jultallrikar Bing & Gröndahl. År 1990 - 2000. Felfria.

Nr
34997
Konstnär
Jultallrikar
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:35
Beskrivning
5 st Jultallrikar, Bing & Gröndahl År 1975-1979, Felfria.

Nr
34998
Konstnär
Åsedatallrikar
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:40
Beskrivning
5 tallrikar med olika Åsedamotiv.

Nr
34999
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:45
Beskrivning
" Möte med Messias ". Konstbok. Bild Hans Larsson. Dikt Anders Frostensson. Text Evangelisten Markus. Utgiven av Landsföreningen Kristen Konst 1958. ( 44 sidor )

Nr
35000
Konstnär
Konstböcker
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:50
Beskrivning
" The cuts-out of Matisse " (127 sidor ) " Färgens Mästare " Henri Matisse ( 95 sidor ). Pablo Picasso ( 95 sidor ). Konsten 84 ( 292 sidor ). Revolutionäre Kunst aus Sowjetischen Museen 1919-1930.( 137 sidor ). European Illustraton ( 222 sidor )

Nr
35001
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 19:55
Beskrivning
Computer ink plot av Beck&jung. Sign. 150 ex. 1085. 34x24 cm.

Nr
35002
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:00
Beskrivning

Nr
35003
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:05
Beskrivning
Computer ink plot av Beck&jung. Sign. 150 ex. 1085. 34x24 cm

Nr
35004
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:10
Beskrivning

Nr
35005
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:15
Beskrivning
Computer ink plot av Beck&jung. Sign. 275 ex. 1985. 24x34 cm.

Nr
35006
Konstnär
Beck&jung
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:20
Beskrivning

Nr
35007
Konstnär
Beck&jung
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
19 Aug kl 20:25
Beskrivning
Poster. Serigrafi av Beck&jung. Sign. 98x97 cm. Hanteringsveck, Smärre fläckar.

Hjälp

Hur registrerar jag mig?

Hur gör jag för att lägga ett bud?

Hur hanteras mitt bud?

Hur följer jag med i budgivningen?

Hur vet jag att jag har blivit överbjuden?

Hur vet jag att jag har vunnit en budgivning?

Hur betalar jag?

Hur ser jag vad ett objekt såldes för?

Vad menas med "höjningstakt"?

Vad menas med "Budnivå"/"Nuvarande budnivå"?

Hur länge är ett objekt öppet för budgivning?

Kan jag titta närmare på Internetauktionens objekt?

Jag har glömt mitt kundnummer/lösenord!

Vilka avgifter tillkommer?

Hur registrerar jag mig?

Tillbaka till topp

I undantagsfall kan budgivning även ske via telefon 040-301119. Detta sker enligt särskild överenskommelse. Efter budläggning bör man alltid kontrollera vem som har högsta budet genom att titta på textraden "Högsta bud hos kund #", som Ni hittar på den detaljerade sidan för objektet (samma sida Ni lade Ert bud ifrån).

Tillbaka till topp

Hur hanteras mitt bud?

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Hur betalar jag?

Inköpta objekt kan betalas via bankgiro eller med kort ( Visa och Mastercard) vid avhämtning. Vi tar ej kontanter.

Tillbaka till topp

Efter utgång ligger sålda objekt kvar överst i objektlistan till slutprisåskådning i 24 timmar.

Tillbaka till topp

Vad menas med "höjningstakt"?

Intervall Höjning
100 - 1.000 50 kr
1.000 - 3.000 100 kr
3.000 - 10.000 200 kr
10.000 - 20.000 500 kr
20.000 - 50.000 1.000 kr
50.000 - 100.000 2.000 kr
100.000 - 200.000 5.000 kr
200.000 - 2 000.000 10.000 kr

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Vilka avgifter tillkommer?

På klubbat pris tillkommer 25 % samt 40 kr i slagavgift. Vid betalning med utländskt kort eller kort klassat som kreditkort, tillkommer en avgift om 2,36 % av totalsumman.

Tillbaka till topp