swedish english
« Föregående   12345   Nästa »      Sida 2 av 5
Nr
36117
Konstnär
Victor Vasarely
Utrop
3000 SEK
Budnivå
3000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:20
Beskrivning
" Vilag " Färgserigrafi av Victor Vasarely. Sign. 275 ex. 60x60 cm.
Säljes på Kvalitén
(budgivning är möjlig redan nu)

Nr
36118
Konstnär
Victor Vasarely
Utrop
2500 SEK
Budnivå
2500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:25
Beskrivning
" Neptune- E. Färgserigrafi av Victor Vasarely. Sign. V.C. XXV ex. . 40x40 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36119
Konstnär
Allen Jones
Utrop
3000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:30
Beskrivning
Färglito av Allen Jones. Sign. AP 10 ex. 55x73 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36120
Konstnär
Man Ray
Utrop
3000 SEK
Budnivå
3000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:35
Beskrivning
Färgetsning av Man Ray ur Cactus-serien. Sign 99 ex. 45x62 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36121
Konstnär
Robert Indiana
Utrop
8000 SEK
Budnivå
8000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:40
Beskrivning
" The American Dream ". Färgserigrafi av Robert Indiana. Sign. 1971. 200 ex. 91x75 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36122
Konstnär
Robert Indiana
Utrop
4000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:45
Beskrivning
" The Santa Fe Opera " Färgserigrafi av Robert Indiana. Sign.-76 . 250 ex. 79x56 cm. Smärre hanteringsveck i marginalerna. Ej ram.
Säljes på Kvalitén

Nr
36123
Konstnär
Anders Österlin
Utrop
10000 SEK
Budnivå
10000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:50
Beskrivning
Olja på duk av Anders Österlin. Sign. 1978. 50x50 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36124
Konstnär
Ola Billgren
Utrop
10000 SEK
Budnivå
10000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 21:55
Beskrivning
Olja på duk av Ola Billgren. Sign. -62. 51x67 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36125
Konstnär
Bengt Lindström
Utrop
45000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
26 Maj kl 22:00
Beskrivning
Olja på duk av Bengt Lindström. Sign. Betecknad 1773/98 a tergo. 65x54 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36126
Konstnär
Oscar Reutersvärd
Utrop
20000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:00
Beskrivning
" Patriarkkorset " Olja på duk av Oscar Reutersvärd. Sign. 160x115 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36127
Konstnär
Lennart Aschenbrenner
Utrop
5000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:05
Beskrivning
Olja på duk av Lennart Aschenbrenner. Sign. -88. Betecknad 47-88 a tergo. 116x89 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36128
Konstnär
Lennart Aschenbrenner
Utrop
3000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:10
Beskrivning
Akvarell av Lennart Aschenbrenner. Sign. 1993. 56x76 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36129
Konstnär
Bengt Orup
Utrop
5000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:15
Beskrivning
Olja på duk av Bengt Orup. Sign. 53x64 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36130
Konstnär
Uno Svensson
Utrop
1500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:20
Beskrivning
Mixed media av Uno Svensson. Sign. -75. 53x73 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36131
Konstnär
Ueli Michel
Utrop
8000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:30
Beskrivning
" Honeyfields ". Olja på duk av Ueli Michel. Sign. a tergo 1977. Betecknad nr 351/ I . 120x80 cm. Prov. Galleri Magnus Åklundh, Lund.
Säljes på Kvalitén

Nr
36132
Konstnär
Kjell Leander Engström
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:35
Beskrivning
Höst från Björkliden mot Lapporten sept. 1977. Olja på duk av Kjell Leander Engström. Sign. 57x91 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36133
Konstnär
Kerstin Lundberg Stenman
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:40
Beskrivning
Olja på pannå av Kerstin Lundberg Stenman. Sign-74. 60x72 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36134
Konstnär
CO Larsson
Utrop
500 SEK
Budnivå
500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:45
Beskrivning
Gatubild Malmö. Olja på duk uppf. på pannå av CO Larsson. Sign. 37x44 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36135
Konstnär
CO Larsson
Utrop
800 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:50
Beskrivning
Malmömotiv. Olja på duk uppf. på pannå av CO Larsson. Sign. -35. 47x40 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36136
Konstnär
Karl Bergman
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 18:55
Beskrivning
Olja på duk av Karl Bergman. Sign. 64x96 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36137
Konstnär
Karl Bergman
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:00
Beskrivning
Olja på duk av Karl Bergman. Sign. 50x82 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36138
Konstnär
Gunnar Norrman
Utrop
2000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:05
Beskrivning
Teckning av Gunnar Norrman. Sign 1988. 62x48 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36139
Konstnär
Ardy Strüwer
Utrop
3000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:10
Beskrivning
L´heure bleu " Olja på duk av Ardy Strüwer. Sign. -78- 19x24 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36140
Konstnär
Max-Walter Svanberg
Utrop
15000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:15
Beskrivning
Gouache av Max Walter Svanberg. Sign. -63. 46x37 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36141
Konstnär
Max-Walter Svanberg
Utrop
5000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:20
Beskrivning
Blandteknik av Max-Walter Svanberg. Sign-52. 33x33 cm. Prov. Bengt Fredins samling.
Säljes på Kvalitén

Nr
36142
Konstnär
Johan Johansson
Utrop
4000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:25
Beskrivning
" Sol över Öresund ". Olja på duk av Johan Johansson. Sign.-29. 49x39 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36143
Konstnär
Zarou
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:30
Beskrivning
Olja på duk av Zarou. Sign. 46x55 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36144
Konstnär
Max-Walter Svanberg
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:35
Beskrivning
Ur Misantropen . Akvarellerad och metalpräglad reproduktion samt textilstoff av Max-Walter Svanberg. Sign. 50 ex. 92x61 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36145
Konstnär
Co Hulten
Utrop
8000 SEK
Budnivå
8000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:40
Beskrivning
Olja på duk av CO Hulten. Sign-51. 65x81 cm. Prov. Käthia Ask Upmark.
Säljes på Kvalitén

Nr
36146
Konstnär
Nils Kölare
Utrop
2000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:45
Beskrivning
Gouache av Nils Kölare. Sign.-76. 21x18 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36147
Konstnär
Nils Kölare
Utrop
2000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:50
Beskrivning
Gouache av Nils Kölare. Sign-79. 29x28 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36148
Konstnär
PG Thelander
Utrop
800 SEK
Budnivå
800 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 19:55
Beskrivning
" La belle Gabrille VI " Färgetsning av PG Thelander. Sign. Epreuve d´artiste. 49x64,5 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36149
Konstnär
PG Thelander
Utrop
800 SEK
Budnivå
800 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:00
Beskrivning
" La belle Gabrille " Färgetsning av PG Thelander. Sign. Epreuve d´artiste. 50x64,5 cm. Ej ram.
Säljes på Kvalitén

Nr
36150
Konstnär
PG Thelander
Utrop
1000 SEK
Budnivå
1000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:05
Beskrivning
" Struts " Teckning av PG Thelander. Sign. 12x13 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36151
Konstnär
Esaias Thoren
Utrop
8000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:10
Beskrivning
Olja på pannå av Esaias Thoren. Sign. 60x50 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36152
Konstnär
Roberto Matta
Utrop
1800 SEK
Budnivå
1900 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:15
Beskrivning
" Les Helvetsments " . Färgetsning av Roberto Matta 1970. Sign. 100 ex. 57x76,5 cm. Ref Sabatier 220.
Säljes på Kvalitén

Nr
36153
Konstnär
Roberto Matta
Utrop
1800 SEK
Budnivå
1800 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:20
Beskrivning
Personnage III. Färgetsning av Roberto Matta. Sign. 95 ex. 55x41 cm. Ref Sabatier 200.
Säljes på Kvalitén

Nr
36154
Konstnär
Roberto Matta
Utrop
2500 SEK
Budnivå
2500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:25
Beskrivning
" Iossa " Färgetsning av Roberto Matta 1972. Sign. 100 ex. 37,5x47,5 cm. Ref. Sabatier 290.
Säljes på Kvalitén

Nr
36155
Konstnär
Roberto Matta
Utrop
3000 SEK
Budnivå
3000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:30
Beskrivning
Ur L´Arc Obscure ". Färgetsning av Roberto Matta. Sign. 125 ex. 49x68 cm.
Säljes på Kvalitén

Nr
36156
Konstnär
Roberto Matta
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
27 Maj kl 20:35
Beskrivning
" Sans Titre ". Färgetsning av Roberto Matta 1970. Sign. 150 ex. 41x55,2 cm. Röda färgen blekt ( the red colour faded ) Ref. Sabatier 218.
Säljes på Kvalitén

Hjälp

Hur registrerar jag mig?

Hur gör jag för att lägga ett bud?

Hur hanteras mitt bud?

Hur följer jag med i budgivningen?

Hur vet jag att jag har blivit överbjuden?

Hur vet jag att jag har vunnit en budgivning?

Hur betalar jag?

Hur ser jag vad ett objekt såldes för?

Vad menas med "höjningstakt"?

Vad menas med "Budnivå"/"Nuvarande budnivå"?

Hur länge är ett objekt öppet för budgivning?

Kan jag titta närmare på Internetauktionens objekt?

Jag har glömt mitt kundnummer/lösenord!

Vilka avgifter tillkommer?

Hur registrerar jag mig?

Tillbaka till topp

I undantagsfall kan budgivning även ske via telefon 040-301119. Detta sker enligt särskild överenskommelse. Efter budläggning bör man alltid kontrollera vem som har högsta budet genom att titta på textraden "Högsta bud hos kund #", som Ni hittar på den detaljerade sidan för objektet (samma sida Ni lade Ert bud ifrån).

Tillbaka till topp

Hur hanteras mitt bud?

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Hur betalar jag?

Inköpta objekt kan betalas via bankgiro eller med kort ( Visa och Mastercard) vid avhämtning. Vi tar ej kontanter.

Tillbaka till topp

Efter utgång ligger sålda objekt kvar överst i objektlistan till slutprisåskådning i 24 timmar.

Tillbaka till topp

Vad menas med "höjningstakt"?

Intervall Höjning
100 - 1.000 50 kr
1.000 - 3.000 100 kr
3.000 - 10.000 200 kr
10.000 - 20.000 500 kr
20.000 - 50.000 1.000 kr
50.000 - 100.000 2.000 kr
100.000 - 200.000 5.000 kr
200.000 - 2 000.000 10.000 kr

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Vilka avgifter tillkommer?

På klubbat pris tillkommer 25 % samt 40 kr i slagavgift. Vid betalning med utländskt kort eller kort klassat som kreditkort, tillkommer en avgift om 1,5 % av totalsumman.

Tillbaka till topp