swedish english
« Föregående   12   Nästa »      Sida 1 av 2
Nr
35993
Konstnär
Lennart Rodhe
Utrop
100 SEK
Budnivå
150 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:00
Beskrivning
Färglito av Lennart Rodhe. Sign. 1970. 60 ex. Pappersformat 20x14 cm.

Nr
35994
Konstnär
Torsten Erasmie
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:05
Beskrivning
Etsning av Torsten Erasmie. Sign. 1980. 30 ex. 12x10 cm.

Nr
35995
Konstnär
Uno Stallarholm
Utrop
600 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:10
Beskrivning
Blandteknik av Uno Stallarholm. 43x41 cm.

Nr
35996
Konstnär
Ulf Valde Jensen
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:15
Beskrivning
Färgetsning av Ulf Valde Jensen. Sign. 85 ex. 40x60 cm.

Nr
35997
Konstnär
Anker Landberg
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:20
Beskrivning
Olja på duk av Anker Landberg. Sign. -71. 36x52 cm.

Nr
35998
Konstnär
Hans-Jörg Glattfelder
Utrop
900 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:25
Beskrivning
Färgserigrafi av Hans-Jörg Glattfelder. Sign. 100ex. Pappersformat 70x50 cm.

Nr
35999
Konstnär
Frank Rubin
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
25 Mar kl 19:30
Beskrivning
Färglito av Frank Rubin. Sign. 10 ex. 61x45 cm.

Nr
36000
Konstnär
Lennart Rodhe
Utrop
150 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:00
Beskrivning
Färgserigrafi av Lennart Rodhe. Sign. 200ex. 100x70 cm. Ej ram.

Nr
36001
Konstnär
Michael Qvarsebo
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:05
Beskrivning
Färgserigrafi av Michael Qvarsebo. Sign. 100ex. 102x34 cm. Ej ram.

Nr
36002
Konstnär
Oscar Reutersvärd
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:10
Beskrivning
Färglito av Oscar Reutersvärd. Sign. 290 ex. Pappersformat 33x44 cm. Ej ram.

Nr
36003
Konstnär
Leif Kander
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:15
Beskrivning
Färglito av Leif Kander. Sign. HC 40x48 cm. Ej ram.

Nr
36004
Konstnär
Leif Kander
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:20
Beskrivning
Färglito av Leif Kander. Sign. EA 40x48 cm. Ej ram.

Nr
36005
Konstnär
Tony Nyström
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:25
Beskrivning
Färgserigrafi av Tony Nyström. Sign.-95. 20 ex. 98x68 cm. Ej ram.

Nr
36006
Konstnär
Bengt Böckman
Utrop
150 SEK
Budnivå
150 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:30
Beskrivning
Färglito av Bengt Böckman. Sign. Provtryck. 56x43 cm. Ej ram.

Nr
36007
Konstnär
Saint-Genies
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:35
Beskrivning
Färglito av Saint-Genies. Sign.200 ex. ca 70x50 cm.

Nr
36008
Konstnär
Saint-Genies
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:40
Beskrivning
Färglito av Saint-Genies. Sign.200 ex. ca 75x53 cm.

Nr
36009
Konstnär
Carl Kylberg
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
03 Apr kl 19:45
Beskrivning
Färglito av Carl Kylberg, litograferad av Arthur Lantz. Betecknad Carl Kylberg av främmande hand. 47x60 cm.

Nr
36010
Konstnär
Gerhard Karlmark
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:00
Beskrivning
Färglito av Gerhard Karlmark. Sign. 400ex. 38x53 cm.

Nr
36011
Konstnär
Bert-Johnny Nilsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:05
Beskrivning
Färglito av Bert-Johnny Nilsson. Sign.-69. 400ex. 31x25 cm.

Nr
36012
Konstnär
Bertil Berntsson
Utrop
200 SEK
Budnivå
200 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:10
Beskrivning
Grafisk blad med pochoir. Sign.-55 100 ex. 34x24 cm.

Nr
36013
Konstnär
Allan Erwö
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:15
Beskrivning
Olja på duk av Allan Erwö. Sign.- 59. 45x66 cm.

Nr
36014
Konstnär
Brita af Klercker
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:20
Beskrivning
En kolteckning samt en färglito av Brita af Klercker. Sign. 60x45 resp. 40x56 cm.

Nr
36015
Konstnär
Parti konst
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:25
Beskrivning
Litografier av Sven Erik Markhed och Anders A Jönsson samt Tage Nilsson. Etsning av Runo. Samtliga signerade. Största formatet 37x45 cm.

Nr
36016
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
400 SEK
Budnivå
400 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:30
Beskrivning
Akvarell av Hans Larsson. Sign.-43. 31x24 cm.

Nr
36017
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
500 SEK
Budnivå
500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:35
Beskrivning
Olja på pannå av Hans Larsson. Sign. 30x40 cm.

Nr
36018
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:40
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. 260 ex. 35x50 cm.

Nr
36019
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:45
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. -71. 500 ex. 34x49 cm.

Nr
36020
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:50
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. 300 ex. 27x36.cm.

Nr
36021
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 19:55
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. 600 ex. 37x53 cm.

Nr
36023
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 20:00
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. 300 ex. 29x40cm. Marg. sannolikt beskurna.

Nr
36024
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 20:05
Beskrivning
Färglito av Hans Larsson. Sign. 200 ex. 18x25 cm.

Nr
36025
Konstnär
Hans Larsson
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
04 Apr kl 20:10
Beskrivning
Litografi av Hans Larsson. Sign. -56. 25 ex. 21x32 cm.

Nr
36026
Konstnär
E Persson/A Forslund
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:00
Beskrivning
Olja av E Persson, Sign. 45x70 cm. Olja av A Forslund Sign. 33x25 cm.

Nr
36027
Konstnär
Åke Wickström
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:05
Beskrivning
Olja på duk av Åke Wickström. Sign. 46x55 cm.

Nr
36028
Konstnär
C Hildebrand
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:10
Beskrivning
Olja på duk. Sign. C ? Hildebrand . 68x54 cm.

Nr
36029
Konstnär
Louis Bastin
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:15
Beskrivning
Etsning av Louis Bastin. Sign. 50 ex. 64x48 cm.

Nr
36030
Konstnär
Bernhard Neuman
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:20
Beskrivning
Pastell av Bernhard Neuman. Sign. -51. 63x48 cm.

Nr
36031
Konstnär
Olga Romanova
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:25
Beskrivning
Akvarell av Olga Romanova. Sign. 60x44 cm.

Nr
36032
Konstnär
Ossian Gyllenberg
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:30
Beskrivning
Olja på duk av Ossian Gyllenberg. Sign. 1922. 50x68 cm.

Nr
36033
Konstnär
Bernhard Neuman
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
08 Apr kl 19:35
Beskrivning
2 svartkritor av Bernhard Neuman. Sign. 44x60 resp. 63x47 cm.

Hjälp

Hur registrerar jag mig?

Hur gör jag för att lägga ett bud?

Hur hanteras mitt bud?

Hur följer jag med i budgivningen?

Hur vet jag att jag har blivit överbjuden?

Hur vet jag att jag har vunnit en budgivning?

Hur betalar jag?

Hur ser jag vad ett objekt såldes för?

Vad menas med "höjningstakt"?

Vad menas med "Budnivå"/"Nuvarande budnivå"?

Hur länge är ett objekt öppet för budgivning?

Kan jag titta närmare på Internetauktionens objekt?

Jag har glömt mitt kundnummer/lösenord!

Vilka avgifter tillkommer?

Hur registrerar jag mig?

Tillbaka till topp

I undantagsfall kan budgivning även ske via telefon 040-301119. Detta sker enligt särskild överenskommelse. Efter budläggning bör man alltid kontrollera vem som har högsta budet genom att titta på textraden "Högsta bud hos kund #", som Ni hittar på den detaljerade sidan för objektet (samma sida Ni lade Ert bud ifrån).

Tillbaka till topp

Hur hanteras mitt bud?

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Hur betalar jag?

Inköpta objekt kan betalas via bankgiro eller med kort ( Visa och Mastercard) vid avhämtning. Vi tar ej kontanter.

Tillbaka till topp

Efter utgång ligger sålda objekt kvar överst i objektlistan till slutprisåskådning i 24 timmar.

Tillbaka till topp

Vad menas med "höjningstakt"?

Intervall Höjning
100 - 1.000 50 kr
1.000 - 3.000 100 kr
3.000 - 10.000 200 kr
10.000 - 20.000 500 kr
20.000 - 50.000 1.000 kr
50.000 - 100.000 2.000 kr
100.000 - 200.000 5.000 kr
200.000 - 2 000.000 10.000 kr

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Vilka avgifter tillkommer?

På klubbat pris tillkommer 25 % samt 40 kr i slagavgift. Vid betalning med utländskt kort eller kort klassat som kreditkort, tillkommer en avgift om 1,5 % av totalsumman.

Tillbaka till topp