swedish english
« Föregående   1234   Nästa »      Sida 1 av 4
Nr
33403
Konstnär
Erro
Utrop
450 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:00
Beskrivning
Färgserigrafi av Erro. Sign. 285 ex. 50x37 cm. Ej ram.

Nr
33404
Konstnär
KG Nilson
Utrop
200 SEK
Budnivå
250 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:05
Beskrivning
" Uppställning II " Färgserigrafi av KG Nilson. Sign. 200ex. 24x39 cm. Ej ram.

Nr
33405
Konstnär
Corneille
Utrop
350 SEK
Budnivå
350 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:10
Beskrivning
Färgserigrafi av Corneille. Sign. 100ex. 35x25 cm. Ej ram.

Nr
33406
Konstnär
Paul Osipow
Utrop
600 SEK
Budnivå
900 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:15
Beskrivning
4 etsningar av Paul Osipow. Sign 35 ex. Pappersformat 30x36 cm. E j ram.

Nr
33407
Konstnär
Sture Johannesson
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:20
Beskrivning
Close code. Färgserigrafi med diamond dust av Sture Johannesson. Sign. 160 ex. 56x42 cm. Ej ram.

Nr
33408
Konstnär
Sture Johannesson
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:25
Beskrivning
" David Bowie. Färgaffisch/Serigrafi av Sture Johannesson. Sign. av Sture och Charlot Pappersformat 100x70 cm. Ej ram.

Nr
33409
Konstnär
Sture Johannesson
Utrop
350 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:30
Beskrivning
" Bob Dylan " Färgaffisch/Serigrafi av Sture Johannesson. Sign. 100x70 cm. Ej ram.

Nr
33410
Konstnär
Peter Mandl
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:35
Beskrivning
Färgserigrafi av Peter Mandl. Sign. 153 ex. 50x50 cm. Ej ram.

Nr
33411
Konstnär
Jacob Dahlgren
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:40
Beskrivning
Serigrafi av Jacob Dahlgren. Sign. 200 ex. Pappersformat 48x90 cm. Ej ram.

Nr
33412
Konstnär
Lennart Rodhe
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:45
Beskrivning
Färgserigrafi av Lennart Rodhe. Sign. 200 ex. 100x70 cm. Ej ram.

Nr
33413
Konstnär
Bengt Böckman
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:50
Beskrivning
2 färglito av Bengt Böckman. Sign.199ex. 100c70 cm. Ej ram.

Nr
33414
Konstnär
Bengt Böckman
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 19:55
Beskrivning

Nr
33415
Konstnär
Åke Arenhill
Utrop
150 SEK
Budnivå
150 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:00
Beskrivning
Färgserigrafi av Åke Arenhill. Sign. 90 ex. 47x33 cm. Ej ram.

Nr
33416
Konstnär
Michael Qvarsebo
Utrop
200 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:05
Beskrivning
Färgserigrafi av Michael Qvarsebo. Sign. 100ex. 102x34 cm. Ej ram.

Nr
33417
Konstnär
Stig Borglind
Utrop
500 SEK
Budnivå
500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:10
Beskrivning
Strandäng. Torrnål och etsning av Stig Borglind. Sign. 20x22 cm.

Nr
33418
Konstnär
Håkan Berg
Utrop
4000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:15
Beskrivning
Akryl på pannå. Sign. a tergo 2006. 120x84 cm.

Nr
33419
Konstnär
Marino Marini
Utrop
1000 SEK
Budnivå
1000 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:20
Beskrivning
Färglito av Marino Marini. Sign och numrerad. 34x23 cm.

Nr
33420
Konstnär
Arvid Widerberg
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:25
Beskrivning
Färglito av Arvid Widerberg. Sign. 350 ex. 57x75 cm.

Nr
33421
Konstnär
Arvid Widerberg
Utrop
300 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
14 Aug kl 20:30
Beskrivning
Färglito av Arvid Widerberg. Sign. HC. 59x80 cm.

Nr
33422
Konstnär
Lasse Åberg
Utrop
700 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:00
Beskrivning
" Dala Musse " Färglito av Lasse Åberg. Sign. 175 ex. 39x55 cm.

Nr
33423
Konstnär
Lasse Åberg
Utrop
500 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:05
Beskrivning
"Bang " Färglito av Lasse Åberg. Sign. 100 ex. 37x52 cm.

Nr
33424
Konstnär
Henning Malmström
Utrop
1000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:10
Beskrivning
Pastell av Henning Malmström. Sign. 78x58 cm. Sign. -26 .

Nr
33425
Konstnär
Pierre Alechinsky
Utrop
3500 SEK
Budnivå
3900 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:15
Beskrivning
Färgetsning av Pierre Alechinksy. Sign. 80 ex. 25x36 cm. Ej ram.

Nr
33426
Konstnär
Michael Qvarsebo
Utrop
250 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:20
Beskrivning
Färgserigrafi av Michael Qvarsebo. Sign. HC. 100x80 cm. Ej ram.

Nr
33427
Konstnär
Raul Meel
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:25
Beskrivning
Serigafi av Raul Meel. Sign. HC. Pappersformat 160x100 cm. Ej ram.

Nr
33428
Konstnär
Raul Meel
Utrop
400 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:30
Beskrivning

Nr
33429
Konstnär
Håkan Berg
Utrop
150 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:35
Beskrivning
Färgserigrafi av Håkan Berg. Sign. 300ex. 40x40 cm. Ej ram.

Nr
33430
Konstnär
Dick Clevenstam
Utrop
150 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:40
Beskrivning
Vallmo. Färgserigrafi av Dick Clevenstam. Sign. 200 ex. 34x48 cm. Ej ram.

Nr
33431
Konstnär
Rolf Lembke
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:45
Beskrivning
" Fågelskådaren ". Färgserigrafi av Rolf Lembke. Sign. 300 ex. 40x42 cm. Ej ram.

Nr
33432
Konstnär
CO Hulten
Utrop
200 SEK
Budnivå
200 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:50
Beskrivning
Färglito av CO Hulten. Sign. 190 ex. 40x58 cm. Sedvanligt mittveck. Ej ram.

Nr
33433
Konstnär
CO Hulten
Utrop
200 SEK
Budnivå
200 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 19:55
Beskrivning
Färglito av CO Hulten. Sign. 190 ex. 40x28 Ej ram.

Nr
33434
Konstnär
Sven Lingardsz
Utrop
100 SEK
Budnivå
200 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:00
Beskrivning
Färglito av Sven Lingardsz. Sign. 250 ex. 53x43 cm. Ej ram.

Nr
33435
Konstnär
Sven Lingardsz
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:05
Beskrivning
Färglito av Sven Lingardsz. Sign. 250 ex. 38x52 cm. Ej ram.

Nr
33436
Konstnär
Sven Lingardsz
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:10
Beskrivning
Färglito av Sven Lingardsz. Sign. 220ex. 20x30 cm. Ej ram.

Nr
33437
Konstnär
Sven Lingardsz
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:15
Beskrivning
Färglito av Sven Lingardsz. Sign. XL ex. 23x33 cm. Ej ram.

Nr
33438
Konstnär
Bertil Dahlstrand
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:20
Beskrivning
Helsingborg. Färglito av Bertil Dahlstrand. Sign. 325 ex. 58x42 cm. Ej ram.

Nr
33439
Konstnär
Bertil Dahlstrand
Utrop
100 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:25
Beskrivning
Färglito av Bertil Dahlstrand. Sign. 325 ex. 42x59 cm. Ej ram.

Nr
33440
Konstnär
Bertil Dahlstrand
Utrop
100 SEK
Budnivå
100 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
15 Aug kl 20:30
Beskrivning
Färglito av Bertil Dahlstrand. Sign. 320 ex. 58x41 cm. Ej ram.

Nr
33441
Konstnär
Anders Österlin
Utrop
500 SEK
Budnivå
500 SEK
Status
Budgivning pågår
Utgång
16 Aug kl 19:00
Beskrivning
Tekniska uppfinningar. 10 Litografier av Anders Österlin. Sign. 250 ex. Pappersformat 63x47 cm. I org.kasett.

Nr
33442
Konstnär
Antoni Saura
Utrop
3000 SEK
Budnivå
Status
Budgivning pågår
Utgång
16 Aug kl 19:05
Beskrivning
Färglito av Antoni Saura. Sign. 100ex. 23x17 cm .Ej ram.

Hjälp

Hur registrerar jag mig?

Hur gör jag för att lägga ett bud?

Hur hanteras mitt bud?

Hur följer jag med i budgivningen?

Hur vet jag att jag har blivit överbjuden?

Hur vet jag att jag har vunnit en budgivning?

Hur betalar jag?

Hur ser jag vad ett objekt såldes för?

Vad menas med "höjningstakt"?

Vad menas med "Budnivå"/"Nuvarande budnivå"?

Hur länge är ett objekt öppet för budgivning?

Kan jag titta närmare på Internetauktionens objekt?

Jag har glömt mitt kundnummer/lösenord!

Vilka avgifter tillkommer?

Hur registrerar jag mig?

Tillbaka till topp

I undantagsfall kan budgivning även ske via telefon 040-301119 eller fax 040-139769. Detta sker enligt särskild överenskommelse. Efter budläggning bör man alltid kontrollera vem som har högsta budet genom att titta på textraden "Högsta bud hos kund #", som Ni hittar på den detaljerade sidan för objektet (samma sida Ni lade Ert bud ifrån).

Tillbaka till topp

Hur hanteras mitt bud?

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Hur betalar jag?

Inköpt objekt kan betalas via postgiro, bankgiro, bankkonto eller kontant/check i våra lokaler på Kalendegatan 10B.

Tillbaka till topp

Efter utgång ligger sålda objekt kvar överst i objektlistan till slutprisåskådning i 24 timmar. Observera att menyvalet "Slutprislista för Kvalitetsauktion" ej omfattar objekt sålda på Internetauktionen, utan slutpriser från vår senaste stora auktion på Börshuset i Malmö.

Tillbaka till topp

Vad menas med "höjningstakt"?

Intervall Höjning
100 - 1.000 50 kr
1.000 - 3.000 100 kr
3.000 - 10.000 200 kr
10.000 - 20.000 500 kr
20.000 - 50.000 1.000 kr
50.000 - 100.000 2.000 kr
100.000 - 200.000 5.000 kr
200.000 - 2 000.000 10.000 kr

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Tillbaka till topp

Vilka avgifter tillkommer?

På klubbat pris tillkommer 25 % samt 40 kr i slagavgift. Vid betalning med utländskt kort eller kort klassat som kreditkort, tillkommer en avgift om 2,36 % av totalsumman.

Tillbaka till topp